Duben 2011

Přátelé z plyše

30. dubna 2011 v 9:20 | Bascha |  Píšu...
Přátelé z plyše neboli "plyšáci"...má je snad už skoro každý. Jak malé dítě, tak i dospělí. Například já mám "plyšáků" obklopenou celou postel. Když mám pocit, že mi tu už nikdo nerozumí a nemám si s kým popovídat..co udělám? Drapnu plyšáka a dokážu se s ním mazlit třeba i několik hodin. Všechno mu vypovídám a on mi přitom žádný názor nevyvrací. Pozorně mi naslouchá a jakoby semnou souhlasí. Jak povzbuďující!
Ke každému plyšákovi cítím něco jiného vzhledem k tomu, jak jsem k plyšákovi přišla.
Bez plyšáků by byl můj svět o něco smutnější!
Otázky na Vás:
Máte doma plyšáky?
Mazlíte se s nimi někdy?
------------------------------------------------
---diskuze jede---
K MINULÉM ČLÁNKU....děkuju źa dvanáct komentářů k diskuzi ;) jsem Vám za to velice vděčná!
------------------------------------------------
Děkuji!
Čágo xP

Soutěž

29. dubna 2011 v 16:43 | Bascha |  Píšu...
Soutěžení mě baví. Ráda si porovnávám síly s ostatními. Vždy tomu ale nebylo tak. Dříve jsem byla tou, která se dobrovolně do žádných soutěživích akci nezapojovala. Jistě, lyžovala jsem a běhala jsem(to dělám doteď), ale za jakou cenu? Nervozita byla příliš silná. Ze slova "prohra" se mi dělalo špatně a špatný výkon jsem jen těžce nesla. Většinou jsem podobné případy obrečela. Tím však nechci říct, že teď jsem hrdinka a nervozita se ve mě neobjevuje snad nikdy. Jen už nejsem tak ustrašená, jako dřív. V této fázi jsem udělala velký pokrok, za který jsem pyšná. Snad si tento stav udržím ještě dlouhá léta! ;)
Otázky na Vás:
Jste napříkalad před písemkou nervózní?
Snažíte se nějakým způsobem nervozity zbavit?
Nebo snad na to máte už nějaký "recept"?
---diskuze jede---
MIMOCHODEM....přihlásila jsem se zrovna do soutěže na inconscient.blog.cz!
PS: mám udělat článek na téma "čarodějnice"?

Přátelství po internetu

27. dubna 2011 v 17:02 | Bascha |  Píšu...
Přátelství po internetu se od toho reálného velmi liší.
Pročetla jsem si pár článků na toto téma a všechny se mi zdají stejné. Zkrátka SKORO každý trvdí, ať si s nikým neznámím nepíšeme. Já ale tentokrát nebudu úplně souhlasit. Zastávám se totiž méně oblíbeného názoru, že kamarádství po internetu je docela fajn. Můžete si vyměnit pár názorů s jinými lidmi a máte umožněno si skvěle "popovídat". Má to ale přeci jeden "háček"! Většina lidí je na internetu totiž o trochu více sebevědomější a nestydí se na sebe i prozradit něco víc než je zdrávo. A právě toto nesprávné chování napomáhá tudiž nesprávným lidem. Aby se vám tedy podařilo na internetu sehnat opravdové přátelé, nesvěřujte jim hned na pozdrav osobní údaje. Totiž na takovéhle "kamarádičkování" se lehce dokáže nachytat i člověk nasytěn inteligencí a rozumem.
Buďte proto opatrní a člověka, který po Vás vyžaduje informace, které mu nechcete poskytnout, raději nepouštějte k tělu. A to doslova! ;D
Otázky na Vás:
Máte kamarády přes internet?
Podáváte na nějakých internetovích stránkách své osobní údaje?
Dokázali byste se sejít s někým v reálu, i když ho znáte jen po internetu?
---diskuze jede---
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
K MINULÉMU ČLÁNKU: je mi deset ;D

Čaus xP

Věk

26. dubna 2011 v 19:55 | Bascha |  Píšu...
Už řadu let se řídím stále tím stejným heslem, které nikdy doufám nezklame. To mé heslo zní: užívej si dětství, dokud je ti to umožněno, aby ti později nescházelo! Dětství je totiž takzvaně "odrážka" do budoucího života. Momentálně se cítím rozkouskovaná na dva dílky. V prvním dílku spočívá to, že se cítím jako malá holka, která potřebuje nekonečnou mateřskou lásku. V druhém? V druhém pociťuji nenávist k té podobě malé holky a nepřeju si nic jiného než být dospělá. Tyto dva dílky se různě přeměňují v určitých situacích. A co se týče přátelství...lidé se většinou chovají adekvátně svému věku, ale pokud si s dotyčným dobře rozumíte a nijak Vám neubližuje, berte prosím věk jako jen a jen číslo!
Otázky na Vás-
Cítíte se většinou strarší, nebo mladší než jste?
Záleží Vám hodně na tom, jestli je Váš přítel rozdílného věku?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BONUS OTÁZKA: kolik byste tipovali, že mi je let? ;)
---diskuze jede---

Krev

25. dubna 2011 v 19:43 | Bascha |  Píšu...
Vyťukávám pomalu písmenka K r e v a "husí kůže" mi přejede po zádech. Ano, bavím se o krvi. I to slovo samo o sobě zní tak chladně a bezcitně.
Dobře, přiznávám se, krve se bojím, z krve mám strach. Hned po tomto vyslovení si vybavím válku, kde krev stříkala hodně daleko, či jiné nelítostné záležitosti. Po této vlně nenávisti a strachu si ale vybavím naše tělo. Tělo, které by bez krve nebylo. Tělo, které krev potřebuje.
Vždyť ta krev není zase tak šílená. Nezpůsobuje jen bolest! Jistě, to dojde nejspíš úplně každému, ale já se nad tím tedy potřebuji dost zamyslet než dojdu do té milé fáze.
Otázky na Vás:
Co se Vám vybaví, když se vysloví "krev"?
Máte z krve strach, jako já? :D
---diskuze jede---

MIMOCHODEM-
Zaregistrovala jsem se do Lol clubu- tu odkaz:

Kytara

25. dubna 2011 v 18:33 | Bascha |  Píšu...
Jak už nejspíš víte, hraju na kytaru. A klidně se Vám přiznám, že jsem si to neuvěřitelně zamilovala. Vychutnávám si každou odezvu struny. Nesmírně si to užívám!
Ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem jen mlčky sledovala v televizi slavné kytaristy, jak si to užívají na pódiu. Jistě, nepřála jsem si tehdy, abych oxidovala v televizi, ale jen jsem toužila dotýkat se těch strun. Ano, to jsem ještě vůbec, ale vůbec, netušila, že i já jednou budu řádit nad strunami.
Nelitovala jsem, nelituju a ani litovat nebudu, že jsem se začala téhle mé "holce" věnovat.
A jak jsem k ní přišla? Jednoduše. Z půdy. Né z mé, ale s kamarádčiný. Ona sama hrála dříve na kytaru, ale brzy jí omrzela. ( tak snad neskončím) ! :D Ale stačilo jen oprášet a už jsem jela a jela a jela!!!
Teď jen doufat, že už nikdy nedojedu! :))
Otázky na Vás:
Hrajete na nějaký nástroj?
Na který byste hrát chtěli?

Nightwork- Andělská dívka

24. dubna 2011 v 10:20 | Bascha |  Píšu...
Po poslechu téhle písničky mě došlo, kdo je tu Pan zpěvák.
Parodie? Ano, taky mám tento názor, ale v tom případě parodie velice kvalitní.
Z těch jeho výšek jsem celá paf, to tedy ano.
Doteď jsem se této skupině ve skrytu duše smála.
Nedokážu říct přesně proč. Zkrátka se mě zdála tato partička směšná.
Klip "Tepláky" se mi zdál trapný. Tehdy jsem ještě vůbec nechápala, co v téhle skupině máme.
Můžeme je obdivovat za to, že se s nimi zasmějeme, ale i za to, že něco umí.
Oni mají něco do sebe. Něco, co má jen málokdo.
Jsou zkrátka originální a tak doufám i zůstanou!

Otázky na Vás:
Posloucháte skupinu Nightwork?
Jaký je podle Vás jejich nejlepší klip?
Který z členů je nejlepší a proč?
---diskuze jede---


Návštěvnost

23. dubna 2011 v 9:19 | Bascha |  Píšu...
Jistě, který blogař by nechtěl mít vysokou návštěvnost. Snad rovnou každý?! Ale jen málo který z nás si uvědomí, jaká je to zodpovědnost. Teď tu dokážu tvrdit, že blog dělám pro radost a že si články přidávám, kdy chci, ale kdybych byla na blogu slavná? Bylo by i pravděpodobné, že by byl blog má povinnost. Přála bych si, abych měla vyšší návštěvnost, ale všechno má své pro a proti.

Otázky na Vás:
Záleží Vám na návštěvnosti?
Myslíte si, že jí máte poměrně vysokou?
---diskuze jede---
PS: k tomu minulému článku....já jsem ráda i za dívčí blogy a i za hudební, takže néébojte, že bych ňák nebyla šťastná, nebo jak jste psali ;D

Blog...o čem?

22. dubna 2011 v 16:06 | Bascha |  Píšu...
Dovoluji si říct, že blogů, jako mám já, není příliš. Dnes už vedou dívčí blogy plné líčení a módy. Pak jsou tu blogy fanoušků, kteří se rozhodli psát o svém idolovi. Ale řekněte mi, kolik už je blogů, kde píšete své úvahy? Možná, že tenhle styl blogování není zas až tak populární, jako už zmíněné dívčí blogy, ale po pravdě? Mě by nic takového nebavilo. Divné, já vím. Jistě, nejsem sama, která vede takhle blog, ale už je nás pouhá menšina. Ráda sleduji autorské blogy, to zas ano, ale ještě nikdy jsem nenarazila na blog podobný tomuhle. :// Tak snad "nevymřeme"! :D

Otázky na Vás:
O čem je Váš blog?
Jaké blogy rádi navštěvujete?
---diskuze jede---¨

PS: doufám, že Vám brzy vložím na blog fotky z dnešního dne, ale ukládání mi blbne :// achjoo :((

Moje kočička

21. dubna 2011 v 19:34 | BaschaOupicz |  Píšu...
Uklidňuje mě její tichounké předení. Miluju tu její heboučkou srst, která se mi tak často a ráda otírá o koleno. Vždy se rozjasním, když mě tím drsným jazýčkem slízává slzy v tom nejhorším. Tak ráda si s ní povídám, i když mi nerozumí. Když se na mě podívá těma svýma velkýma kukadlama, neubráním se usměvu. Tak mě těší jen ten její roztomilý pohled. Nechápu ty lidi, kteří takovému malému stvoření dokážou ublížit. Vždyť oni za nic nemůžou. Jsou tak nevinné. Jistě, někdy jí též musím pokárat a mám k tomu svůj důvod, ale netrvá ani minutu a už se spolu opět mazlíme. Právě teď mi shodila ze stolu čokoládu. Ach, to je ale nešika! Ty její tlapky leckdy šmátrají i tam, kde nemají. Hlavička zvědavě nahlíží tam, kam nemá. Když jsem sama doma, těší mě, když si můžu alespoň pohrát s neposednou kočkou. I když poslední dobou jsem si všimla, že je má námaha udělat z ní štíhlou krasavici zbytečná. Zlenivněla totiž a to dost! ;)
Otázky na Vás:
Máte doma taky takového mazlíčka?
Pokud ano, napadlo Vás o něm někdy napsat?
Pokud ne, přejete si ho mít?
A pokud si ho mít přejete, z jakého důvodu ho nemáte? xD
------diskuze jede-------

Růžová

21. dubna 2011 v 14:55 | Bascha
Tentokrát jsem se rozhodla věnovat článek růžové barvě, dnes už méně oblíbené. Jistě, i v této době je skupina dívek, které mají růžovou rády i přes tu "vlnu" nenávisti k této něžné barvičce. Já ale takových mnoho neznám. Spíše slýchávám ohlasy typu "fuuj, růžová" , tedy zejména u kluků. Většina kluků si ale ani neuvědomí, co je v té barvě za kouzlo. Nemají tu možnost, jelikož by se jistě před ostatními shodili. Každá barva má svůj šmrnc a růžová též. Já osobně růžovou taky nemiluju a přiznám se, že byly časy, kdy jsem patřila do skupinky "antirůžová", ale teď mám pro tuto barvu pochopení a dívám se na ni poněkud jinak než před nedávnem. Myslím, že u nikoho není nenávist tak silná, že by se nedokázal ani pokusit vnímat toto z jiného pohledu. Obdivuju kluky, kteří se nestydí za to, že se jim růžová líbí(pokud nějací existujou:D)!
Otázky na Vás:
Jak vnímáte růžovou?
Znáte kluka, který má pro tuto barvu pochopení?
Jaká je vůbec Vaše nejoblíbenější barva a proč?
Ps: myslela jsem, že sem vložím foto, ale ten zasr*nej blog ubec nejde do pr*ele...:D

Že by new design?

20. dubna 2011 v 18:07 | baschenka |  Píšu...
Rozhodla jsem se, že si objednám design. Design mě vyčítal leckdo a já se rozhodla! Nebudu Vás překvapovat, sama napínaní nemám ráda. Řekla jsem si, že můj design určitě musí obsah blogu vystihovat a proto jsem usoudila, že bude velice výstižné, když na Vás vybafne rozevřená kniha. Ráda píšu a takovou knihu bych sama jednou ráda vydala. Barvy nebudou moc pestré, vlastně ani náhodou. Bude to černobílé, ať to působí tajemně, jak má. Jsem zvědavá, jak si s tím dotyčná poradí, ale jistě jejím schopnostem důveřuji. A jak už tu bylo řečeno, já sama nemám ráda překvapení, tak Vám prozradím, kdo mi DOUFÁM udělá design. Bude to holčina s blogu prettyy.blog.cz :))
Otázky na Vás:
Jaký je Váš vysněný design?
Děláte si designy sami, nebo ne?
¨
Máte už se zmíněnou zkušenosti?

Nic

20. dubna 2011 v 17:19 | Bascha |  Píšu...
Každý si pod slovem "nic" vybaví něco jiného. Mě osobně napadne "nic na světě". A tohoto tématu se právě "chytnu"! Povídalo se, povídá a povídat bude o konci světa, dokud nepřijde. Poprvé, když jsem slyšela toto spojení, zjevila se mi temná tma. Pak jsem se do svých myšlenek "ponořila" ještě hlouběji a uvědomila jsem si, že ta tma by na něčem musela být a kdyby svět skončil, neměla by být kde. Ještě jednou jsem si potichu vyslovila to slovíčko "nic". Vždyť to "nic", ať si ho představujeme, jak chceme, stejně někde musí ležet. Na něčem existovat. V tom případě si tuto záležitost ale nedokážu vysvětlit.
Otázky pro Vás:
Co si vybavíte pod slovem "nic"?
Přemýšleli jste někdy o konci světa?
PS: dlouho jsem nepsala, vím...ale jak tak koukám, články stejně nikdo nekomentuje :DD